admin

Nowa ustawa o zawodach medycznych – Technik farmaceutyczny

26 marca 2024 r. wchodzi w życie nowa ustawa o niektórych zawodach medycznych, która określa między innymi zasady wykonywania zawodu technika farmaceutycznego. Co wprowadza nowa ustawa? Jakie regulacje prawne obejmą techników farmaceutycznych w związku z dołączeniem ich do listy zawodów medycznych? Jak uzyskać wpis do rejestru? Co w praktyce oznaczają zmiany dla samych techników, ale i kierowników, jak i właścicieli aptek? Sprawdź, żebyś był na bieżąco!

Read More »
admin

Farmaceuta w sieci – cykl krótkich podcastów tematycznych

W dobie cyfryzacji i wszechobecnego dostępu do informacji zdrowotnych online, rola farmaceuty w systemie ochrony zdrowia ewoluuje, rozszerzając zakres działalności również o przestrzeń wirtualną. Coraz więcej możemy spotkać farmaceutów w sieci, którzy edukują i dzielą się swoją wiedzą jako blogerzy, influencerzy oraz specjaliści świadczący porady zdrowotne. Czy farmaceuci, oprócz promowania online szerszej dostępności do tematów zdrowotnych, powinni zgłębić również wiedzę na temat zasad i obecności w środowisku wirtualnym?

Read More »
admin

Kontrola w aptece – cykl 5 podcastów tematycznych

Kontrola w aptece przez instytucje takie jak GIF, GIS, czy PIP wcale nie musi spędzać snu z powiek. Ważne, żeby wiedzieć jak się do niej przygotować i aby być świadomym swoich praw i obowiązków.
Cykl uzupełniają wskazówki eksperta bazujące na wybranych przykładach (CASE STUDY), które znajdziecie w sekcji Ekspert radzi.

Read More »