admin

Jaką rolę w systemie ochrony wiedzy zdrowia powinien pełnić farmaceuta?

Rozmowa o stanie opieki farmaceutycznej w Polsce. Co można zrobić, aby wesprzeć segment zdrowia dzięki wykorzystaniu kwalifikacji i wiedzy farmaceutów? Jak farmaceuci, apteki i lekarze mogę współpracować w imię polepszenia ogólnie pojętej opieki zdrowotnej i łatwiejszego dostępu pacjentów do świadczeń medycznych? Zapraszamy na niezwykle inspirującą rozmowę z naszym gościem – Krzysztofem Łandą, lekarzem, przedsiębiorcą i byłym wiceministrem zdrowia.

Read More »
admin

Suplementacja dla mądrej głowy. Jakie substancje wpływają na nasz mózg?

Zaburzenia depresyjne stanowią obecnie jeden z najbardziej palących problemów społecznych. Stany lękowe czy wręcz depresja są coraz powszechniejszymi zjawiskami, co więcej w znacznym stopniu spotykanymi u coraz młodszych osób. W zaistniałej sytuacji, higiena zdrowia psychicznego powinna stanowić niezwykle ważny element profilaktyki zdrowia. Co wpływa na pozytywny sposób myślenia i optymalizację pracy mózgu? O mechanizmach sterujących tym najważniejszym i najbardziej złożonym organem, rozmawiamy z dr nauk Nataszą Staniak – neuropsychofarmakologiem badającym wpływ leków oraz różnych innych związków na ośrodkowy układ nerwowy i psychikę człowieka.

Read More »
admin

Zmiany w prawie pracy. Nowe formularze i podania – co i jak wypełniać?

Praktyczna wiedza w związku ze zmianami w kodeksie pracy obowiązującymi od kwietnia 2023, a w szczególności: Co powinny zawierać formularze i podania składane pracodawcy? Jak wypełnić wnioski z nowymi prawami pracowników (np. dodatkowe urlopy pracownicze)? Co wpisywać w podaniu o prace zdalną? Jakie zapisy w dokumentach pracowniczych w aptece powinny zostać zmodyfikowane, a jakie zostać stworzone na nowo? Sesja pytań i odpowiedzi Q&A.

Read More »
admin

Leki i suplementy diety – interakcje w praktyce

Czy wiesz jakie są najczęściej spotykane rodzaje interakcji między lekami i suplementami diety oraz jak spożywany pokarm wpływa na biodostępność substancji zawartych w przyjmowanych preparatach? Jeżeli jesteś zainteresowany tematem i chcesz podnieść swój poziom wiedzy w tym zakresie, koniecznie zapisz się na to szkolenie.

Read More »
admin

Najnowsze zmiany w prawie pracy z perspektywy farmaceuty i właściciela apteki

Rok 2023 to okres wielu zmian w prawie prawy. Wspólnie z mgr prawa – Moniką Bartwicką – przeanalizujemy je pod kątem zmian dla farmaceutów i właścicieli aptek. Omówimy też nadchodzące w czerwcu zmiany unijne tzw. work life balance, oczywiście również w kontekście aptek oraz nowych obowiązków i przywilejów, których należy być świadomym.

Read More »