admin

Justyna Habas – Farmacja z perspektywy młodej farmaceutki

O różnicach pokoleniowych wśród farmaceutów, studiach farmaceutycznych i zdrowiu psychicznym rozmawiamy z Justyną Habas. Justyna to młoda farmaceutka, która na Instagramie jest znana jako @magistra.pigularka. W naszej rozmowie dzieli się przemyśleniami na temat depresji wśród farmaceutek, swojej satysfakcji z pracy i work life balance. Nie zabraknie rozmowy o aptecznej codzienności i relacjach z pacjentami. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak studia farmaceutyczne mają się do rzeczywistości oraz o innych aptecznych tematach oczami młodej farmaceutki, koniecznie posłuchaj!

Read More »
admin

Magdalena Obrzut – Wychodząc poza schemat

„I o tym też warto mówić, że tutaj nie wystarczy wprowadzić farmakologicznego leczenia czy właściwej suplementacji, ale trzeba również spojrzeć na to szerzej, czyli zmienić nawyki żywieniowe i styl życia.” – Posłuchaj rozmowy z Magdaleną Obrzut o chorobie Hashimoto, zaburzeniach pracy tarczycy, diecie i najnowszych doniesieniach ze świata medycznego. Magda przede wszystkim znana jest jako @doktor_hashi. Z zawodu farmaceutka, a w praktyce specjalista w zakresie doradztwa żywieniowego, która edukuje w temacie Hashimoto. Zobacz czy w chorobie tej można działać schematycznie czy warto podejść do tematu w znacznie szerszym spojrzeniu.

Read More »
admin

Małgorzata Bekier – Fachowo o cukrzycy w internecie

O (nie) byciu freakiem żywieniowym, zdrowym stylu życia, hejcie skierowanym do osób z problemami z cukrzycą rozmawiamy z Małgorzatą Bekier – farmaceutką przyjazną diabetykom, która edukuje pacjentów w Internecie. Dowiemy się, jak przez pacjentów postrzegana jest młoda kobieta, która daje farmaceutyczne porady. Gosia opowie też o pracy w aptece, swoim doświadczeniu i misji pomagania farmaceutom zrozumieć zawiłości cukrzycy. Będzie bardzo inspirująco!

Read More »
admin

Paulina Znajdek-Awiżeń – Fitoterapia (nie) doceniony filar farmacji

O ziołolecznictwie i lekach roślinnych mówi Paulina Znajdek-Awiżeń – farmaceutka, której pasją są ziołolecznictwo i fitoterapia. To właśnie one zdeterminowały jej drogę życiową. Jaka jest różnica między tradycyjnym ziołolecznictwem i fitoterapią? Paulina porusza temat stosowania ziół w codziennym życiu, zdrowym trybie życia i modzie na stosowanie leków ziołowych

Read More »
admin

Marcin Piątek – Farmacja jest kobietą – a może nie zawsze?

Farmacja jest kobietą, ale rozmawiać o farmacji mogą wszyscy – czyli odcinek, w którym przedstawiamy farmację z męskiej perspektywy. Swoimi spostrzeżeniami dzieli się z nami Marcin Piątek – farmaceuta, kierownik apteki, Wiceprezes Pomorsko-Kujawskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej, który po godzinach zajmuje się dodatkowo szkoleniem farmaceutów.
Sprawdźcie sami, co Marcin ma do powiedzenia!

Read More »