admin

Na czym polega odpowiedzialność zawodowa farmaceuty?

Niezwykle ciekawa i wciągająca rozmowa z Prezesem ŚOIA dr Mikołajem Konstantym w kontekście UOZF, w której rozmówca odnosi się do tego, co zostało zrobione przez okres prawie dwóch lat od wprowadzenia ustawy o zmianie zawody farmacuty. Co jeszcze przed nami, jak wygląda sytuacja z zapisami dotyczącymi recepty kontynuowanej? Czy samorząd aptekarski zamierza podjąć jakieś kroki związane z „uwolnieniem reklamowania aptek”? Jak mogą współpracować dwa równorzędne zawody medyczne – lekarz i farmaceuta? Rozważania w tych kwestiach powinny zaciekawić każdego kochającego świat farmacji.

Read More »
admin

Prawa pacjenta w aptece

Nowe uprawnienia dla farmaceutów, to także duża odpowiedzialność za pacjenta i właśnie o prawach pacjenta rozmawiamy, zarówno w kontekście opieki farmaceutycznej, jak i codziennej pracy w aptece. Nasz gość – mgr prawa Monika Bartwicka – omówi tematy związane z prawem do świadczeń zdrowotnych, prawo do zachowania poufności i przystępnej informacji o stanie zdrowia pacjenta. Nie zabraknie też szereg innych zagadnień, jakich każdy farmaceuta powinien być świadomy.

Read More »
admin

Jaką rolę w systemie ochrony wiedzy zdrowia powinien pełnić farmaceuta?

Rozmowa o stanie opieki farmaceutycznej w Polsce. Co można zrobić, aby wesprzeć segment zdrowia dzięki wykorzystaniu kwalifikacji i wiedzy farmaceutów? Jak farmaceuci, apteki i lekarze mogę współpracować w imię polepszenia ogólnie pojętej opieki zdrowotnej i łatwiejszego dostępu pacjentów do świadczeń medycznych? Zapraszamy na niezwykle inspirującą rozmowę z naszym gościem – Krzysztofem Łandą, lekarzem, przedsiębiorcą i byłym wiceministrem zdrowia.

Read More »
admin

Jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami pacjentów, czyli asertywność w aptece

Jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami pacjentów, czyli asertywność w aptece”
Jeżeli spotkałeś się kiedykolwiek z trudnym klientem w aptece, ten webinar jest dla Ciebie! Poznaj różne style komunikacji i nie daj się wciągnąć w bezkonstruktywną rozmowę z klientem. Poznaj jak ważna jest umiejętność dostosowania komunikacji pod oczekiwania i ewentualne roszczenia klienta w aptece. Zobacz jak świadomie i efektywnie możesz prowadzić rozmowę, aby nie tracić poczucia pewności siebie a jednocześnie „łagodnie” zakończyć temat.

Read More »
admin

Suplementacja dla mądrej głowy. Jakie substancje wpływają na nasz mózg?

Zaburzenia depresyjne stanowią obecnie jeden z najbardziej palących problemów społecznych. Stany lękowe czy wręcz depresja są coraz powszechniejszymi zjawiskami, co więcej w znacznym stopniu spotykanymi u coraz młodszych osób. W zaistniałej sytuacji, higiena zdrowia psychicznego powinna stanowić niezwykle ważny element profilaktyki zdrowia. Co wpływa na pozytywny sposób myślenia i optymalizację pracy mózgu? O mechanizmach sterujących tym najważniejszym i najbardziej złożonym organem, rozmawiamy z dr nauk Nataszą Staniak – neuropsychofarmakologiem badającym wpływ leków oraz różnych innych związków na ośrodkowy układ nerwowy i psychikę człowieka.

Read More »
admin

Zmiany w prawie pracy. Nowe formularze i podania – co i jak wypełniać?

W kwietniu 2023 weszły do kodeksu pracy nowe przepisy prawne dotyczące zarówno pracodawców, jak i pracowników. Czy jesteś na bieżąco z nowościami w tej kwestii? Czy wiesz jakie wnioski należy składać pracodawcy odnośnie urlopów pracowniczych? Wiesz, co należy wpisywać we wniosku o pracę zdalną? A może jako właściciel apteki zastanawiasz się czy na pewno dopełniłeś wszelkich formalności prawnych w dokumentach pracowniczych? Posłuchaj naszego webinaru i sprawdź swoją wiedzę!

Read More »