#farmawiedzy Podcasty

Praktyczne wskazówki w inspirujących rozmowach z farmaceutkami na temat odnajdywania swojej drogi życiowej, sprostaniu oczekiwaniom i łączeniu w sobie wielu pasji i namiętności w życiu. Posłuchaj i zainspiruj się, odnajdź swoją motywację do działania!
Podcasty powstałe w ramach kampanii „Farmacja jest kobietą” organizowanej przez NutroPharma®.

Ewa Wietrak – Po co mi to wszystko?

Jak widzisz możliwość realizacji swojej ścieżki zawodowej poprzez farmację? Czy kobiety odgrywają szczególną rolę w farmacji i jak znajdują swoje miejsce na ziemi łącząc w sobie rolę żony, matki, ale i kobiety pełnej pasji do życia i chcącej rozwijać swoje skrzydła w tak pięknym i szlachetnym obszarze działań, jakim jest farmacja? Posłuchaj rozmowy z Ewą Wietrak – Prezes spółki Nutropharma i pomysłodawczynią kampanii Farmacja jest kobietą, która farmację nosi w sercu od zawsze i która dzieli się doświadczeniem w odnalezieniu swojej drogi zawodowej dzięki możliwościom, jakie daje farmacja!

Posłuchaj »

Paulina Front – W aptece nie powinno być tematów tabu

Apteka jest miejscem, w którym powinno rozmawiać się o wszystkich problemach zdrowotnych. Nie powinno być tematów wstydliwych, nie powinno być problemów, których nie można poruszyć.” Dlaczego tak wielu osobom trudno jest otwarcie mówić o kwestiach związanych z seksualnością? Jak farmaceuta może pomóc otworzyć się na rozmowy, które dotykają naszej strefy intymnej? O tym wszystkimi i nie tylko porozmawiamy z Pauliną Front – farmaceutką, internetową edukatorką i właścicielką apteki. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o edukacji seksualnej, pracy w aptece i o tym, jak rozmawiać o tematach nadal uznawanych jako tabu, to koniecznie posłuchaj tego odcinka!

Posłuchaj »

Justyna Habas – Farmacja z perspektywy młodej farmaceutki

O różnicach pokoleniowych wśród farmaceutów, studiach farmaceutycznych i zdrowiu psychicznym rozmawiamy z Justyną Habas. Justyna to młoda farmaceutka, która na Instagramie jest znana jako @magistra.pigularka. W naszej rozmowie dzieli się przemyśleniami na temat depresji wśród farmaceutek, swojej satysfakcji z pracy i work life balance. Nie zabraknie rozmowy o aptecznej codzienności i relacjach z pacjentami. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak studia farmaceutyczne mają się do rzeczywistości oraz o innych aptecznych tematach oczami młodej farmaceutki, koniecznie posłuchaj!

Posłuchaj »

Magdalena Obrzut – Wychodząc poza schemat

„I o tym też warto mówić, że tutaj nie wystarczy wprowadzić farmakologicznego leczenia czy właściwej suplementacji, ale trzeba również spojrzeć na to szerzej, czyli zmienić nawyki żywieniowe i styl życia.” – Posłuchaj rozmowy z Magdaleną Obrzut o chorobie Hashimoto, zaburzeniach pracy tarczycy, diecie i najnowszych doniesieniach ze świata medycznego. Magda przede wszystkim znana jest jako @doktor_hashi. Z zawodu farmaceutka, a w praktyce specjalista w zakresie doradztwa żywieniowego, która edukuje w temacie Hashimoto. Zobacz czy w chorobie tej można działać schematycznie czy warto podejść do tematu w znacznie szerszym spojrzeniu.

Posłuchaj »

Małgorzata Bekier – Fachowo o cukrzycy w internecie

O (nie) byciu freakiem żywieniowym, zdrowym stylu życia, hejcie skierowanym do osób z problemami z cukrzycą rozmawiamy z Małgorzatą Bekier – farmaceutką przyjazną diabetykom, która edukuje pacjentów w Internecie. Dowiemy się, jak przez pacjentów postrzegana jest młoda kobieta, która daje farmaceutyczne porady. Gosia opowie też o pracy w aptece, swoim doświadczeniu i misji pomagania farmaceutom zrozumieć zawiłości cukrzycy. Będzie bardzo inspirująco!

Posłuchaj »

Paulina Znajdek-Awiżeń – Fitoterapia (nie) doceniony filar farmacji

O ziołolecznictwie i lekach roślinnych mówi Paulina Znajdek-Awiżeń – farmaceutka, której pasją są ziołolecznictwo i fitoterapia. To właśnie one zdeterminowały jej drogę życiową. Jaka jest różnica między tradycyjnym ziołolecznictwem i fitoterapią? Paulina porusza temat stosowania ziół w codziennym życiu, zdrowym trybie życia i modzie na stosowanie leków ziołowych

Posłuchaj »

Marcin Piątek – Farmacja jest kobietą – a może nie zawsze?

Farmacja jest kobietą, ale rozmawiać o farmacji mogą wszyscy – czyli odcinek, w którym przedstawiamy farmację z męskiej perspektywy. Swoimi spostrzeżeniami dzieli się z nami Marcin Piątek – farmaceuta, kierownik apteki, Wiceprezes Pomorsko-Kujawskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej, który po godzinach zajmuje się dodatkowo szkoleniem farmaceutów.
Sprawdźcie sami, co Marcin ma do powiedzenia!

Posłuchaj »

Ana Krysiewicz – Farmaceuta źródłem wiedzy nie tylko w aptece

O znalezieniu własnej drogi, barierach komunikacyjnych z pacjentami, łączeniu roli matki z nowymi wyzwaniami – rozmawiamy z Aną Krysiewicz – blogerką, influencerką i farmaceutką z powołania, która edukuje pacjentów, zarówno w aptece, jak i w sieci. W rozmowie Ana dzieli się spostrzeżeniami na temat tego, jak uczyć pacjentów, by dobierali produkty świadomie i podpowiada w jaki sposób przekładać medyczny język na proste porady

Posłuchaj »

Zosia Winczewska – O mądrym stylu życia i racjonalnej suplementacji

O self care, mądrym stylu życia i racjonalnej suplementacji rozmawiamy z Zosią Winczewską – farmaceutką, która mimo doświadczenia w pracy z pacjentami, wybrała nieco inną drogę zawodową, związaną z medycyną stylu życia i suplementacją spersonalizowaną. W rozmowie Zosia dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat konieczności dbania o siebie i doradza, w jaki sposób – jako farmaceuta, otworzyć się na temat suplementacji i dlaczego tak ważne jest, by zostały one w aptece pod specjalistyczną kontrolą.

Posłuchaj »