#farmacjajestkobieta

Akcje dla zdrowia

Jako wzmocnienie zasięgu kampanii i podkreślenie ważności profilaktyki zdrowia w postaci przeprowadzania regularnych badań okresowych, zorganizowaliśmy dwie akcji społeczne i opracowaliśmy E-book kobiecych badań profilaktycznych.

#farmacjajestkobieta

Promotorki Zdrowia

Jako pierwsze działanie zrealizowaliśmy akcję Promotorki Zdrowia, w ramach której farmaceutki zachęcały na swoich profilach social mediowych do wykonywania badań profilaktycznych. W sumie uzyskaliśmy ponad 40 różnych aktywności od farmaceutek, które zachęcały do wykonywania regularnych badań profilaktycznych, często same będąc przykładem, czego świadectwem było m.in. zamieszczanie relacji jak same idą wykonywać badania. Informacja o organizowanej akcji dotarła łącznie do ok. 250 000 kont odbiorców na Facebooku i Instagramie.

#farmacjajestkobieta

Akcja ReAKcja

Drugie działanie to  Akcja ReAKcja, w ramach której zbieraliśmy pieniądze na rzecz chorującej na raka farmaceutki. W październiku 2022 r, który jest miesiącem profilaktyki raka piersi, postanowiliśmy podjąć  działania, które przyniosą konkretną, realną pomoc osobie walczącej z rakiem – p. Grażynce, farmaceutce z Gdańska. Dzięki nagłaśnianiu zbiórki, wspólnie w wieloma osobami o wielkich sercach przez niecałe 2 miesiące udało nam się zebrać kwotę 35 000 zł.

#farmacjajestkobieta

Stworzyliśmy E-book (checklistę) kobiecych badań profilaktycznych

Jako uwieńczenie kampanii we współpracy z jedną z naszych ambasadorek mgr farm. Agnieszką Stankiewicz oraz Fundacją Alivia stworzyliśmy E-book (checklistę) kobiecych badań profilaktycznych. Check lista to kompendium wiedzy z zakresu profilaktyki zdrowotnej, szczególnie w kontekście badań niezbędnych do wykonania przez każdą kobietę w zależności od wieku. Nagraliśmy też wzruszającą rozmowę Mamy siłę i moc wbrew wszystkiemu Agnieszki Stankiewicz z Dorotą – farmaceutką, która wygrała starcie z rakiem piersi i która swoim przykładem dowodzi, że profilaktyka i wczesne wykrycie choroby onkologicznej daje znacznie większe szanse na wygraną.