Farma Newsy

Farma Newsy

Nutropharma nagrodzona Złotym Godłem 2023

NUTRONIUSY | 31.05.2023
Po raz kolejny mamy dowód na to, że produkty marki NutropPharma sp. z o.o. zachowują najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa i zajmują czołowe miejsce wśród liderów jakości na polskim rynku suplementów diety.

Czytaj dalej »
Farma Newsy

Interakcje – suplementy vs. fitoterapeutyki – ABC wiedzy

WIEDZA | 20.05.2023
W jakie interakcje mogą wchodzić fitoterapeutyki z lekami? Czy popularne w dzisisiejszych czasach ziołolecznictwo, powszechnie uznane za skuteczne wsparcie dla zdrowia, w połączeniu z pewnymi lekami niesie za sobą ryzyko działań niepożądanych? Czy są składniki, których nie należy łączyć?

Czytaj dalej »
Farma Newsy

Ustawa o badaniach klinicznych – uchwała Sejmu

PRAWO | 20.02.2023
Przyjęte w styczniu regulacje o badaniach klinicznych produktów leczniczych stosowanych u ludzi dostosowują polskie przepisy do tych obowiązujących w Unii Europejskiej. Mają one również zwiększyć atrakcyjność prowadzenia badań klinicznych w Polsce.

Czytaj dalej »
Farma Newsy

Long COVID może trwać nawet ponad 12 miesięcy

FAKTY | 10.02.2023
Lęk, depresja i bezsenność – to wiodące dolegliwości, które dotykają części pacjentów po przechorowaniu COVID-19. Dołączyć należy do nich również kaszel, zmęczenie, kołatanie serca, zaburzenia węchu czy smaku. Wyniki badań szpitalnych wykazują, że objawy zespołu pocovidowego występują u około 30% pacjentów.

Czytaj dalej »
Farma Newsy

Nowy Lek – pierwsze wytyczne od NIA i PTFarm

PRAWO | 20.01.2023
Naczelna Izba Aptekarska we współpracy z Polskim Towarzystwem Farmaceutycznym przygotowała standardy nowej usługi opieki farmaceutycznej pt. „Zalecenia dotyczące postępowania u chorych objętych świadczeniem w ramach usługi farmaceutycznej Nowy Lek”.

Czytaj dalej »