„Zaufaj mojej wiedzy, jestem farmaceutą”

kampania stworzona przez farmaceutów dla farmaceutów, której celem jest zwrócenie uwagi na fakt, iż to właśnie farmaceuci, opierający się na aktualnej wiedzy medycznej, są najlepszymi ekspertami w dziedzinie farmakoterapii. Zarówno w zakresie informacji o produktach leczniczych, wyrobach medycznych, suplementach diet, jak i w – szeroko pojętej – edukacji prozdrowotnej. Dlatego jako farmaceuci z różnych środowisk postanowiliśmy scalić siły i zaangażować się we wspólny projekt.

Idea kampanii

W ramach kampanii prowadzone są działania uświadamiające pacjentom konieczność konsultowania wszelkich wątpliwości dotyczących stosowania różnych produktów wpływających na zdrowie oraz konieczność bazowania na rzetelnej i aktualnej wiedzy.  Zależy nam na szerokim rozpowszechnieniu informacji o prowadzonej przez nas kampanii, zarówno wśród pacjentów i farmaceutów, dlatego do współpracy zaprosiliśmy portale internetowe Medonet i Puls Farmacji oraz Radio Kolor (więcej w zakładce „Media o nas”).  Jako efekt naszych wspólnych działań, powstał cykl wpisów na stronach ambasadorów kampanii, dotyczących różnych zagadnień związanych z rolą farmaceuty i rzetelną wiedzą medyczną.

Inicjator kampanii

Kampania powstała z inicjatywy polskiej firmy farmaceutycznej Nutropharma, a w szczególności dwóch osób współtworzących Dział Badań i Rozwoju firmy – tj. Ewy Wietrak i Emilii Gąsińskiej, farmaceutek z wyboru i wykształcenia, dla których dobro zawodu farmaceuty i dobro pacjenta jest kluczowe.  

Zaangażowali się

W kampanię zaangażowały się także różne środowiska ekspertów, takie jak samorząd aptekarski, czyli Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie oraz Aktywni Farmaceuci tworzący w sieci merytoryczne i oparte na aktualnej wiedzy wpisy dotyczące bezpieczeństwa zdrowia pacjenta. Wszyscy razem chcemy podkreślać, że nasza wiedza i bezpośredni kontakt z pacjentami w aptekach, to nasz ogromny atut.  Pomysłodawcą i inicjatorem kampanii jest firma NutroPharma, wspierająca rzetelny przekaz związany z racjonalną suplementacją. 

#jestemfarmaceuta Ambasadorzy kampanii

#jestemfarmaceutą Filmy z kampanii

Filmy z kampanii jestem farmaceutą

4 Videos

#jestemfarmaceutą Media o nas

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur eu nibh neque.