Kampania

Farmacja jest kobietą

Kampania „Farmacja jest kobietą” jest akcją promującą nowe usługi w aptekach oraz rangę i ważność zawodu farmaceuty w szeroko pojętej służbie zdrowia. Zależy nam, aby społeczeństwo było świadome jak fachową wiedzę i kompetencje posiadają polscy farmaceuci, a  w szczególności farmaceutki, które statystycznie stanowią ponad 80% mgr farmacji.

Dzięki kampanii chcemy zwrócić uwagę również na niezwykle ważną profilaktykę prozdrowotną, zwłaszcza teraz kiedy okres pandemii odcisnął piętno na zdrowiu psychicznym i fizycznym wszystkich grup społecznych. Służby medyczne w sposób szczególny odczuły w tym czasie stres i przemęczenie. Dlatego  postanowiliśmy rozpocząć dyskusję m.in. na temat zdrowia – szczególnie farmaceutek – które niejednokrotnie pomagając innym, zapominają o sobie. W końcu Farmacja jest kobietą!

raport-zdrowia-farmaceutek

Farmaceutki podczas pandemiii

Raport zdrowia farmaceutek! Check lista badań profilaktycznych!

NutroPharma od ponad 30 lat dba o zdrowie kobiet, dlatego jako firma od lat zaangażowana społecznie sprawdziliśmy, jak pandemia wpłynęła na zdrowie psychiczne i fizyczne farmaceutek aktywnie wykonujących zawód. Chcieliśmy poznać fakty, nie mity. Dlatego zdecydowaliśmy o wykonaniu raportu nt. zdrowia polskich farmaceutek. Jego analiza daje wiele ciekawych spostrzeżeń. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami raportu!

Oddajemy też w Wasze ręce E-BOOK (check listę) stanowiący kompendium wiedzy z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Tutaj, w jednym miejscu znajdziecie praktyczne informacje na temat badań okresowych, które mogą poprawić lub wręcz uratować Wasze życie. Sprawdźcie czy przypadkiem nie czas zapisać się na badania!

Wierzymy, że razem z NutroPharma® zatroszczycie się o swoje zdrowie!

O czym rozmawiamy?

Dbanie o dobrą kondycję zdrowotną to motyw przewodni kampanii. Mówimy tu nie tylko o zdrowiu fizycznym. Pandemia zmieniła swoją dynamikę, nauczyliśmy się z nią funkcjonować, ale jej skutki – te pośrednie i bezpośrednie – mają i będą miały wpływ na nasze życie zawodowe, osobiste i ogólną witalność przez najbliższe lata. O tym, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna i jak ważnym dla społeczeństwa ogniwem w służbie zdrowia mogą być farmaceuci rozmawiamy z udziałem farmaceutek aktywnych w sieci, które wspierają naszą inicjatywę.

Przygotowaliśmy dla Was ciekawe fakty, niecodzienne rozmowy, webinary i porady. To jest właśnie ten czas, by mówić szeroko o zdrowiu – o relacjach z bliskimi, motywacji, rozwoju zawodowym i wyzwaniach w relacjach z pacjentami.

Kampanię i materiały z nią związane publikujemy sukcesywnie do końca października 2022! Bądźcie z nami!

Katarzyna Miller
Janina Bąk
Dr Maciej Socha

Z kim się spotkamy?

Z nietuzinkowymi Osobistościami takimi jak: Katarzyna Miller (psycholożka, autorka licznych książek) , Janina Bąk (statystyczka i znana blogerka) czy dr Maciej Socha (ginekolog, położnik, specjalista perinatologii). Wspólnie będziemy dyskutować o chorobach typowo kobiecych, profilaktyce onkologicznej, życiu i świadomości seksualnej kobiet oraz o pułapkach, w jakie wpadamy jako kobiety czynne zawodowo, nauczone „bycia zawsze grzeczną i miłą dziewczynką”.

Zapraszamy na nasz kanał YT pod hasłem Farmacja jest kobietą.

#farmacjajestkobietą

Nasze ambasadorki

Ana Krysiewicz

mgr farmacji, autorka książki „Naturalna odporność” oraz bloga matkaaptekarka.pl 

Zofia Winczewska

mgr farmacji, propagatorka medycyny prewencyjnej,
„bo lepiej zapobiegać niż leczyć”

Paulina Front

mgr farmacji, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego,
w social mediach pokazując pracę farmaceuty „od kuchni”

Agnieszka Stankiewicz

mgr farmacji, certyfikowany profesjonalista medycyny stylu życia, absolwentka psychodietetyki, kierowniczka apteki

Justyna
Habas

mgr farmacji, aptekarka i entuzjastka przemyślanej dermopielęgnacji oraz farmakoterapii opartej na EBM

Patron merytoryczny

Organizator

Patron medialny