Kampania

Farmacja jest kobietą

Farmacja jest kobietą jest akcją społeczną skupiającą uwagę na temacie kondycji zdrowotnej kobiet, adresowaną głównie do farmaceutek. Nie zapominamy jednak o naszych pacjentkach i pacjentach. Ostatni czas wymagał od wszystkich zawodów medycznych ponadprzeciętnego zaangażowania i poświęceń. Stres, przemęczenie i kumulacja zadań wpłynęła bez wątpienia na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Dlatego też postanowiliśmy rozpocząć dyskusję nt. zdrowia kobiet – szczególnie farmaceutek. W końcu Farmacja jest kobietą i to w przeważającej większości (83% pracowników aptek stanowią kobiety – wg danych GUS za 2020 r.)

raport-zdrowia-farmaceutek

Farmaceutki podczas pandemiii

Wykonaliśmy raport zdrowia farmaceutek!

NutroPharma dba o zdrowie kobiet, dlatego jako firma od lat zaangażowana społecznie postanowiliśmy sprawdzić, jak pandemia wpłynęła na zdrowie psychiczne i fizyczne farmaceutek aktywnie wykonujących zawód. Chcieliśmy poznać fakty, nie mity. Dlatego zdecydowaliśmy o wykonaniu raportu o stanie zdrowia polskich farmaceutek. Analiza raportu  daje wiele ciekawych spostrzeżeń. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami raportu.

O czym będziemy rozmawiać?

Zdrowie farmaceutek to motyw przewodni kampanii. Mówimy tu nie tylko o zdrowiu fizycznym. Pandemia zmieniła swoją dynamikę, nauczyliśmy się z nią funkcjonować, ale jej skutki – te pośrednie i bezpośrednie – mają i będą miały wpływ na nasze życie zawodowe, osobiste i ogólną witalność przez najbliższe lata. O tym, jak bardzo zmieniło się życie polskich kobiet, będziemy omawiać z udziałem farmaceutek aktywnych w sieci, które wspierają naszą inicjatywę.

Przygotowaliśmy dla Was ciekawe fakty, niecodzienne rozmowy, webinary i porady. To jest właśnie ten czas, by mówić o zdrowiu kobiet – o relacjach z bliskimi, motywacji, rozwoju zawodowym i wyzwaniach w relacjach z pacjentami.

Katarzyna Miller
Janina Bąk
Dr Maciej Socha

Z kim się spotkamy?

Z nietuzinkowymi Osobistościami takimi jak: Katarzyna Miller, Janina Bąk czy dr Maciej Socha. Wspólnie będziemy dyskutować o chorobach typowo kobiecych, profilaktyce onkologicznej, życiu i świadomości seksualnej kobiet oraz o pułapkach, w jakie wpadamy jako kobiety czynne zawodowo, nauczone „bycia zawsze grzeczną i miłą dziewczynką”.

#farmacjajestkobietą

Nasze ambasadorki

Ana Krysiewicz

mgr farmacji, autorka książki „Naturalna odporność” oraz bloga matkaaptekarka.pl 

Zofia Winczewska

mgr farmacji, propagatorka medycyny prewencyjnej,
„bo lepiej zapobiegać niż leczyć”

Paulina Front

mgr farmacji, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego,
w social mediach pokazując pracę farmaceuty „od kuchni”

Agnieszka Stankiewicz

mgr farmacji, certyfikowany profesjonalista medycyny stylu życia, absolwentka psychodietetyki, kierowniczka apteki

Justyna
Habas

mgr farmacji, aptekarka i entuzjastka przemyślanej dermopielęgnacji oraz farmakoterapii opartej na EBM

Patron merytoryczny

Organizator

Patron medialny