Kampania

Farmacja jest kobietą!

Kampania prowadzona w 2022 r. promująca nowe usługi w aptekach oraz rangę i ważność zawodu farmaceuty. Pomysł na kampanię zrodził się w związku ze zmianą ustawy o zawodzie farmaceuty i rozszerzeniem uprawnień w aptekach oraz z uwagi na fakt braku w świadomości społeczeństwa wiedzy o tym, jak fachową wiedzę i kompetencje posiadają polscy farmaceuci.

Iskrą zapalną kampanii był również raport „Farmaceutki podczas pandemii”, jaki NutroPharma zleciła, aby sprawdzić jak trudny okres pandemii wpłynął na zdrowie psychiczne i fizyczne farmaceutek aktywnie wykonujących zawód i stanowiących aż 83% ogółu magistrów farmacji.

Jako jeden z elementów edukacyjnych kampanii powstał również e-book (check lista) stanowiący kompendium wiedzy z zakresu profilaktyki zdrowotnej dla kobiet. E-book  powstał przy udziale jednej z naszych ambasadorek – mgr farmacji Agnieszki Stankiewicz i fundacji Alivia, wspierającej osoby dotknięte chorobą nowotworową.

raport-zdrowia-farmaceutek

Oddajemy w Wasze ręce raport „Farmaceutki podczas pandemii”, analizujący jak 2022 rok wpłynął na kondycję farmaceutek oraz e-book (check listę) stanowiący kompendium wiedzy z zakresu profilaktyki zdrowotnej, szczególnie w kontekście badań niezbędnych do wykonania przez każdą kobietę w zależności od wieku. Tutaj, w jednym miejscu znajdziecie praktyczne informacje na temat badań okresowych, które mogą poprawić lub wręcz uratować Wasze życie. Sprawdźcie czy przypadkiem nie czas zapisać się na badania!

Wierzymy, że razem z NutroPharma® zatroszczycie się o swoje zdrowie!

Farmaceutki podczas pandemiii

Raport zdrowia farmaceutek! E-book (check lista) badań profilaktycznych!

Idea kampanii

Pandemia dużo zmieniła w naszym życiu, a jej skutki – te pośrednie i bezpośrednie – mają i będą miały wpływ na nasze życie zawodowe, osobiste i ogólną witalność przez najbliższe lata. Dbanie o dobrą kondycję zdrowotną to motyw przewodni kampanii. Mamy tu na myśli nie tylko aspekt fizyczny, ale również zdrowie psychiczne, utrzymanie właściwego work-life-balance oraz dobrej korelacji organizmu ze światem nas otaczającym. 

W ramach kampanii przygotowaliśmy dla Was ciekawe fakty, niecodzienne rozmowy, webinary, mówiące szeroko o zdrowiu – o relacjach z bliskimi, motywacji, rozwoju zawodowym i wyzwaniach w relacjach z pacjentami.

Katarzyna Miller
Janina Bąk
Dr Maciej Socha

Nasi eksperci

W ramach kampanii do rozmów zaprosiliśmy nietuzinkowe osobistości takie jak: Katarzyna Miller (psycholożka, autorka licznych książek), Janina Bąk (statystyczka i znana blogerka) czy dr Maciej Socha (ginekolog, położnik, specjalista perinatologii).

Wspólnie pochylaliśmy się nad ważnymi tematami związanymi z typowo kobiecymi chorobami, profilaktyką onkologiczną, świadomością seksualną czy potrzebą większej asertywności wśród kobiet. Rozpoznawaliśmy pułapki, w jakie wpadamy jako kobiety czynne zawodowo, nauczone skupienia się na innych i przyzwyczajone do bycia „miłą i grzeczną dziewczynką”.

#farmacjajestkobietą

Nasze ambasadorki

Ana Krysiewicz

mgr farmacji, autorka książki „Naturalna odporność” oraz bloga matkaaptekarka.pl 

Zofia Winczewska

mgr farmacji, propagatorka medycyny prewencyjnej,
„bo lepiej zapobiegać niż leczyć”

Paulina Front

mgr farmacji, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego,
w social mediach pokazując pracę farmaceuty „od kuchni”

Agnieszka Stankiewicz

mgr farmacji, certyfikowany profesjonalista medycyny stylu życia, absolwentka psychodietetyki, kierowniczka apteki

Justyna
Habas

mgr farmacji, aptekarka i entuzjastka przemyślanej dermopielęgnacji oraz farmakoterapii opartej na EBM

Patron merytoryczny

Organizator

Patron medialny