Nowa ustawa o zawodach medycznych – Technik farmaceutyczny

Categories Podcasty
26 marca 2024 r. wchodzi w życie nowa ustawa o niektórych zawodach medycznych, która określa między innymi zasady wykonywania zawodu technika farmaceutycznego. Co wprowadza nowa ustawa? Jakie regulacje prawne obejmą techników farmaceutycznych w związku z dołączeniem ich do listy zawodów medycznych? Jak uzyskać wpis do rejestru? Co w praktyce oznaczają zmiany dla samych techników, ale i kierowników, jak i właścicieli aptek? Sprawdź, żebyś był na bieżąco!

Technik farmaceutyczny jako zawód medyczny

Od 26 marca 2024 nowe zmiany legislacyjne w zakresie zawodów medycznych obejmą również techników farmaceutycznych. Co musisz wiedzieć, żeby wystąpić o wpis do rejestru zawodów medycznych? Te oraz inne praktyczne wskazówki znajdziesz w tym materiale.

Technik farmaceutyczny a kształcenie ustawiczne

Jako technik farmaceutyczny jesteś już w statusie zawodu medycznego. Masz wpis do rejestru i co dalej. Jak możesz, a nawet będziesz musiał, rozwijać swoją wiedzę i szkolić się w zakresie wiedzy medycznej. Co i kiedy musisz zrobić w tym temacie? Sprawdź!

Technik farmaceutyczny a odpowiedzialność zawodowa

Twoja odpowiedzialność prawna w ramach wykonywania zawodu medycznego nabierze innej mocy. Stajesz się prawnie odpowiedzialny na bezpieczeństwo pacjenta i musisz znać jego prawa. Co więcej, powinieneś go o nich informować. Posłuchaj więcej na ten temat!

Technik farmaceutyczny – zmiany dla kierowników i właścicieli aptek

Wpisanie zawodu technika farmaceutycznego na listę zawodów medycznych wiąże się z konkretnymi zadaniami dla kierowników i właścicieli aptek. Najlepszą wykładnią zmian jest pełna treść umowy o zawodzie farmaceuty. W tym podcaście przedstawiamy jednak najważniejsze zmiany wynikające z nowych zapisów. Sprawdź co Cię czeka!